PANTA RHEI ~ Když Klučanka přihlíží… (benefice 2018)

Poslední úprava 20. 5. 2019 v 14:48

Doprava

GPS: 50°34'17.7"N 16°12'23.3"E

Mapu místa konání a okolí k tisku si můžete stáhnout tady: https://uloz.to/!lN3y4264X2iW/mapa-panta-rhei-pdf

31. srpna bude od 17:00 silnice č. III/30322 mezi Pěkovem a Lachovem (kolem Klučanky) uzavřena, až na místo konání se autem nedostanete!

Z Police nad Metují vás na Klučanku zavezou speciální PSO busy, které budou vyjíždět každých cca 5 minut z autobusového nádraží. Můžete do nich přisednout na určených zastávkách. První PSO bus jede v 18:15, poslední vyrazí v 19:45.

Prosíme všechny návštěvníky, aby přijeli s předstihem.

AUTEM:
Ať už jste místní a vyznáte se na Policku, a nebo jedete z daleka a tuto oblast neznáte, tak jako tak na každé příjezdové cestě do Police nad Metují uvidíte výrazně označeného navigátora a ten vás nasměruje na nejbližší volné parkoviště. Po zaparkování vás naši navigátoři nasměrují buď na autobusové nádraží, nebo na jinou, pro vás zrovna nejbližší, zastávku PSO busu směr Klučanka.

VLAKEM:
Nejlepší je dojet do Teplic nad Metují. Asi 300 m od vlakového nádraží vás nabere náš PSO bus – zastavovat bude na točně u stáčírny pramenitých vod (PEPSICO/ Toma).

AUTOBUSEM:
Přijeďte do Police nad Metují a přímo na autobusáku přesedněte na PSO bus.

PĚŠKY:
To si uděláte krásný výlet, ať už přes Ostaš nebo z Dědova. Z Police nad Metují je to necelá hodinka chůze.

NA KOLE:
Budou pro vás připraveny stojany na kola, tak nezapomeňte přilbu a hlavně silné světlo na zpáteční cestu!

A JAK ZPÁTKY?
Po skončení akce pojedou naše PSO busy směr Police nad Metují a primárně odvezou zpět k parkovištím ty z vás, kteří přijeli autem. A věřte, že vás na louce nenecháme – PSO busy se budou vracet, dokud vás všechny nerozvezou. Na závěr busy povezou z Klučanky ty z vás, kteří přijeli na koncert hromadnou dopravou a rozvezou vás až domů po trasách:

Teplice nad Metují - Meziměstí - Broumov
Police nad Metují - Hronov - Náchod

Tak jako tak nepodceňujte také řádnou výbavu. Obujte vhodnou obuv, teplý oděv a promyslete i posez na přírodním povrchu! Přibalte záhodný pokrm a dostatek tekutin – na místě nebude občerstvení!

Jak čas plyne, panta rhei, tak věříme, že bude Klučanka 31. srpna ve 20 hodin se zvídavostí přihlížet všemu tomu, co se na zemi i na nebi bude ten večer odehrávat. Skladby šité na míru celé výpravné dramaturgii zahraje Police Symphony Orchestra se svými zpěváky a tanečníky. Sólisté Baletu Národního divadla, v čele s primabalerínou Alinou Nanu, zkrášlí celý epický děj v choreografii Veaceslava Burlaca. Spolu s moderním i klasickým baletem spatříte také slovenské akrobaty s fascinujícím cyr wheel. Zazní hlas Jana Sklenáře a Venduly Příhodové, pod rukama Michala Gombříka se rozezní i cimbál. 

Ten večer vám budeme vyprávět hned několik příběhů. Bude to příběh všech účinkujících i vás diváků. Příběhy nás všech, které jsou v různých okamžicích našich životů zcela identické, ale díky plynoucímu času zároveň naprosto rozdílné. Budou to i historické příběhy a milníky, jimž Klučanka po staletí přihlížela a 31. srpna bude zas. Nahlédneme do všedních příběhů štěstí, naděje, ale i utrpení a zklamání, jež se mnohdy odehrávají na pozadí nevšední doby. Minulost je nesmrtelná a jen současnost nám všem dává šanci činit činy nesmrtelnými. Je jen na nás, jak se zapíšeme do dějin a jaké příběhy se rozhodneme psát. Panta rhei, vše plyne, vše je pohyblivé - a pohyb je znamení života. Buďte společně s námi svědky živoucího příběhu při údolí Klučanky!

Díky tomuto večeru také tradičně pomůžeme Nadačnímu fondu Hospital Broumov. Rádi bychom letos vybavili celé oddělení Lůžka následné péče čističkami vzduchu a budeme nesmírně rádi, pokud nám s tím pomůžete! Aby se svěží vzduch dostal naprosto ke všem pacientům tohoto oddělení, výtěžek z benefičního večera by si vyžádal výtěžek v hodnotě necelých 390 000 Kč, tedy 9 čističek vzduchu. Lehkou matematikou zjistíme, že není zcela nereálné tuto částku vybrat spojí-li se dohromady zhruba 4000 lidí, z nichž každý přispěje necelou stokorunou. Co říkáte? Pojďme osvěžit vzduch pro život těm, kteří se potřebují zhluboka nadechnout!

~ dobrovolníci ~

Chcete-li se zapojit do příprav celého benefičního večera, napište nám na dobrovolniciPSO@gmail.com Potřebujeme dobrých 100 párů šikovných rukou i nohou starších 15 let, které nám před, během i po akci pomohou s propagací, logistikou, technikou a organizací jako takovou. Je-li Vám méně než 15 let, stačí, aby Vaši rodičové souhlasem potvrdili Váš zájem akci dobrovolně pomoci, a je to!

~ FB událost ~

Bez nich by to nešlo!

Generální partner:

KAVALIERGLASS, a.s.

Hlavní partneři:

Myco Medica
Hobra - Školník s.r.o.
Železářství Soukup

Partneři:

CDS s.r.o. Náchod
PEJSKAR & spol., spol. s r.o.
Ferona, a.s.
Tiskárna Knopp s.r.o.
Kasper CZ s.r.o.
Město Teplice nad Metují
Veba, textilní závody a.s.
Královéhradecký kraj

Mediální partneři:

Náchodský Swing
Naše Broumovsko
Měsíčník Escape
Východočeská televize
Český rozhlas Hradec Králové

Benefičnímu večeru udělili záštitu:

Hejtman Královéhradeckého kraje
Město Broumov
Město Police nad Metují

Děkujeme také za pomoc s dotvářením scén: 

ZUŠ Náchod - Taneční obor
ZUŠ Červený Kostelec - Taneční Obor
Divadelní spolek Vrchlický, Jaroměř

Jízdní řád

Autobusem na Klučanku

Praha                          –––      15:00   15:25   –––

Hradec Králové          –––      16:40   17:10   –––

Nové Město n/Met.   –––      17:29   17:59   18:29

Náchod                      17:25   17:55   18:25   18:55

Hronov                       17:43   18:13   18:43   19:13

Police nad Metují      17:58   18:29   18:57   19:29

 

Broumov                     18:05   19:15

Police nad Metují       18:28   19:38

Na autobusovém nádraží v Polici jednoduše přesednete do našeho speciálního autobusu, který vás zaveze až ke Klučance. Autobusy budou jezdit od 18:15 do 19:45 každých cca 5 minut.

 

Vlakem na Klučanku

Náchod                      18:01   19:01

Hronov                       18:11   19:10

Police nad Metují      18:16   19:17

Teplice nad Metují    18:31   19:31

 

Broumov                   18:02

Meziměstí                  18:20

Teplice nad Metují    18:31

 

Trutnov                       17:25

Adršpach                    18:14

Teplice nad Metují     18:26

Asi 300m od nádraží v Teplicích vás nabere náš speciální autobus na točně u stáčírny pramenitých vod (PEPSICO / Toma).

Komentáře

×
Doposud nebyl vložen žádný komentář.