Velký finále PSO

O filmu

Police Symphony Orchestra (PSO) je amatérská hudební parta stovky muzikantů, zpěváků a dobrovolníků z malého města u polských hranic. S nakažlivou energií se vrhají do realizace čím dál tím troufalejších nápadů – vyprodat legendární pražskou Lucernu, uspořádat benefiční koncert pro 5 000 diváků nebo si zahrát se zahraniční hvězdou.

Sny a plány jsou skvělé, ale když je chcete přenést do reálného života a čelit všem výzvám, není to žádná sranda. Ustojí nadšenectví střet s dospělostí a najdou členové PSO to, co je v životě opravdu důležité? Celovečerní hudební film o mimořádném hudebním uskupení, které se vydává na velká pódia, je zároveň osobní výpovědí obyčejných mladých lidí o světě kolem nás.

Sledujte Velký finále

Recenze

Na dokument o životě a fungování stopadesátičlenného orchestru mladých nadšenců se moc hezky kouká nejen díky fajn kameře a střihu, ale i univerzálnímu příběhu, sympatickým muzikantům a spoustě humoru i emocí.

Martin Mažári
Totalfim.cz
1. 6. 2024

Nese v sobě poselství našeho festivalu inspirovat nastupující generaci nebát se jít za svými sny a obklopovat se lidmi stejné DNA.

Čestmír Vančura, prezident Zlín Film Festivalu
5. 6. 2024

Kde Velký finále PSO uvidíte?

– světová premiéra jako zahajovací snímek 64. ročníku Zlín Film Festivalu | 30. 5. 2024

předpremiéra v Polici nad Metují | 6. 7. 2024

premiéra v pražském Foru Karlín | 29. 8. 2024

projekce & koncert v Litomyšli | 7. 9. 2024

– projekce v kinech | od 29. 8. 2024

– projekce pro školy a další nadšence | od 29. 8. 2024

Vstupenky na projekce s koncerty už jsou v prodeji, odkazy najdete tady na webu v sekci koncerty. Sledujte taky naše sítě, kde bude info k filmu postupně přibývat.

Kdo se podílel

Analog Vision

Česká filmová produkční společnost, vyrábí a distribuuje filmy mladých autorů se silným rukopisem a věnuje se novým audiovizuálním formám.

Česká televize

Dominik Kalivoda

Hodně snít a sny si taky plnit, to má společné s PSO. Režíruje pořady České televize a spolupracuje s Českou filharmonií. Film o PSO je jeho celovečerní debut.

David Cysař

Točil filmy Heleny Třeštíkové, Forman vs. Forman (Cannes 2019), Strandovi nebo Mallory.

Zdeněk Taubler

Držitel Českého Lva, podílel se mimo jiné na filmech Kouzla králů, Král Zlodějů, Hlídač č.47 nebo Občan Havel.

Michal Novák

V roce 2016 debutoval jako filmový střihač s celovečerním dokumentem Lucie: Příběh jedný kapely, později se pak podílel třeba na dokumentu Trabantem tam a zase zpátky.

Ivo Trajkov

Jana Hádková

Jan Lstibůrek

Hudebník, skladatel, baskytarista a člen Cílové skupiny Tomáše Kluse. Jeho aranže a skladby diváci na koncertech PSO slyší už pár let.

Partneři

Kontakty

Michal Kráčmer
Producent, distribuce
michal@analog.vision
+420602838388
Michaela Sikorová
PR
michaela.sikorova@piaristi.cz
+420 776 712 858