Benefice 2018

PANTA RHEI ~ Když Klučanka přihlíží…

Jak čas plyne, panta rhei, tak věříme, že bude Klučanka 31. srpna ve 20 hodin se zvídavostí přihlížet všemu tomu, co se na zemi i na nebi bude ten večer odehrávat. Skladby šité na míru celé výpravné dramaturgii zahraje Police Symphony Orchestra se svými zpěváky a tanečníky. Sólisté Baletu Národního divadla, v čele s primabalerínou Alinou Nanu, zkrášlí celý epický děj v choreografii Veaceslava Burlaca. Spolu s moderním i klasickým baletem spatříte také slovenské akrobaty s fascinujícím cyr wheel. Zazní hlas Jana Sklenáře a pod rukama Michala Gombříka se rozezní i cimbál.

Ten večer vám budeme vyprávět hned několik příběhů. Bude to příběh všech účinkujících i vás diváků. Příběhy nás všech, které jsou v různých okamžicích našich životů zcela identické, ale díky plynoucímu času zároveň naprosto rozdílné. Budou to i historické příběhy a milníky, jimž Klučanka po staletí přihlížela a 31. srpna bude zas. Nahlédneme do všedních příběhů štěstí, naděje, ale i utrpení a zklamání, jež se mnohdy odehrávají na pozadí nevšední doby. Minulost je nesmrtelná a jen současnost nám všem dává šanci činit činy nesmrtelnými. Je jen na nás, jak se zapíšeme do dějin a jaké příběhy se rozhodneme psát. Panta rhei, vše plyne, vše je pohyblivé - a pohyb je znamení života! Buďte společně s námi svědky živoucího příběhu při údolí Klučanky!

Díky tomuto večeru také tradičně pomůžeme Nadačnímu fondu Hospital Broumov. Rádi bychom letos vybavili celé oddělení Lůžka následné péče čističkami vzduchu a budeme nesmírně rádi, pokud nám s tím pomůžete! Aby se svěží vzduch dostal naprosto ke všem pacientům tohoto oddělení, výtěžek z benefičního večera by si vyžádal výtěžek v hodnotě necelých 390 000 Kč, tedy 9 čističek vzduchu. Lehkou matematikou zjistíme, že není zcela nereálné tuto částku vybrat spojí-li se dohromady zhruba 4000 lidí, z nichž každý přispěje necelou stokorunou. Co říkáte? ...Pojďme osvěžit vzduch pro život těm, kteří se potřebují zhluboka nadechnout!

~ doprava ~ 

50°34'17.7"N 16°12'23.3"E

31. srpna bude silnice č. III/30322 kolem Klučanky uzavřena, na místo se autem nedostanete!

Autobusy Vás před začátkem i po skončení večerního programu rozvezou po stejných trasách do Police nad Metují i Teplic nad Metují.

Budou pro vás připraveny svozové autobusy, které vás k louce dopraví, tak přijeďte včas ať pohodlně zaparkujete na vyhrazených místech! Nástupní stanice svozových autobusů budou autobusové nádraží v Polici nad Metují a spol. PEPSICO - Toma Natura v Teplicích nad Metují, odkud budou autobusy každých 5 minut, od 18:45 do 19:45, vyjíždět. Zastávky po trase k akci konání oznámíme včas.

Šlápnout do pedálů svých kol můžete stejně tak, jako i dojít pěšky - auty to opravdu nepůjde.
Nepodceňujte také řádnou výbavu - obujte vhodnou obuv, teplý oděv a promyslete i posez na přírodním povrchu! Přibalte záhodný pokrm a dostatek tekutin - na místě nebude občerstvení!

~ dobrovolníci ~

Chcete-li se zapojit do příprav celého benefičního večera, napište nám na dobrovolniciPSO@gmail.com Potřebujeme dobrých 100 párů šikovných rukou i nohou starších 15 let, které nám před, během i po akci pomohou s propagací, logistikou, technikou a organizací jako takovou. Je-li Vám méně než 15 let, stačí, aby Vaši rodičové souhlasem potvrdili Váš zájem akci dobrovolně pomoci, a je to!

~ FB událost ~

Bez nich by to nešlo!

Generální partner:

KAVALIERGLASS, a.s.

Hlavní partneři:

Myco Medica
Hobra - Školník s.r.o.
Železářství Soukup

Partneři:

CDS s.r.o. Náchod
PEJSKAR & spol., spol. s r.o.
Ferona, a.s.
Tiskárna Knopp s.r.o.
Kasper CZ s.r.o.
Obec Teplice nad Metují
Veba, textilní závody a.s.
Královéhradecký kraj

Mediální partneři:

Náchodský Swing
Naše Broumovsko
Měsíčník Escape
Východočeská televize
Český rozhlas Hradec Králové

Benefičnímu večeru udělili záštitu:

Hejtman Královéhradeckého kraje
Město Broumov
Město Police nad Metují